در سبد خرید 2 محصول وجود دارد

کنفیدور مناسب برای دفع آفات نباتی گیاهان به ویژه انواع شته و شپشک ها

سم کنفیدور

قیمت: 45,000 تومان  
تعداد: 1

کود ارگانیک پاورفید بسته 250 گرمی

کود ارگانیک پاورفید بسته 250 گرمی

قیمت: 129,000 تومان  
تعداد: 1

جمع جزء: 174,000 تومان

آگلونما

آگلونما

گل آگلونما (Aglaonema) یا همیشه سبز چینی (Chinese Evergreen) بومی مرداب های جنوب شرقی آسیا و جنگل های گرمسیری است. این گیاه زیبا از خانواده شیپوری است و بیش از 40 گونه مختلف دارد که هر کدام در نوع خود بی نظیرند.

برگ انجیری

برگ انجیری

برگ انجیری با نام علمی  ” MONSTERA DELICIOSA ”و با نام هایی همچون مانسترا و فیلودندرون نیز شناخته می شود. گیاهی زیبا و پهن برگ، بومی جنگل های بارانی جنوب مکزیک و کلمبیا است و تنها بعضی گونه های آن در ایران یافت می‌شود.. ارتفاع برگ انجیری در زادگاهش ممکن است حتی به 30 متر هم برسد. بر روی برگهای این گیاه شکاف و سوراخ هایی وجود دارد که از ابتدا بر رویشان بوده است و کاملا طبیعی اتفاق می‌افتد.

بنجامین

بنجامین

بنجامین با نام علمی Ficus benjamina شناخته شده و به خانواده Moraceae تعلق دارد. این گیاه یکی از گونه های Ficus بوده که اغلب با نام انجیر برگ ریز (Weeping fig) شناخته می شود. گیاه بنجامین با توجه به مشخصات آن یک گیاه بونسای و مناسب برای نگهداری در آپارتمان ها دانسته می شود. بر همین اساس این گیاه در آمریکای شمالی به عنوان یک گیاه محبوب خانگی لقب گرفته است.

بنفشه آفریقایی

بنفشه آفریقایی

بنفشه کنیا، بنفشه اوسامبرا، بنفشه آبی آفریقا

همانطور که از نام این گیاه پیداست، اصالت بنفشه آفریقایی به نواحی ساحلی تانزانیا در افریقا برمیگردد. به دلیل ظاهر جمع و جور و رنگ های زیبای آبی، صورتی، بنفش یا سفید گل هایش در بسیاری از منازل و آپارتمان ها به گیاهی محبوب تبدیل شده و باعث ایجاد حس سرخوشی در اتاق شما میشود. این گل دوست داشتنی عموما سالانه گل می دهد به شرط آنکه از سرما دور بماند.

پتوس

پتوس

پوتوس∗ یا پتوس یا لوکَژ (نام علمی: Epipremnum aureum) از خانواده گل‌شیپوریان∗، جنس پوتوس‌ها∗ و بومی جزایر سلیمان است. این گیاه را در گلخانه‌های گرم نگهداری و تکثیر می‌کنند، ارزش تزئینی آن مرهون رنگ‌های ابلق مرکب زرد تند و سفید مایل به کرم است. پوتوس از گیاهان آپارتمانی بالارونده است.

حسن یوسف

حسن یوسف

(گل حُسن یوسف)؛ این گل را می‌توان در گروه گیاهان آپارتمانی که دارای برگ‌های رنگی می‌باشند قرار داد. این گیاه دارای صد و پنجاه گونه است. ارتفاع این گل زیبا به بیش از ۶۵ سانتی‌متر و پرورش و گسترش آن نیز به بیش از ۲۵ سانتی‌متر می‌رسد. برگ‌های آن اغلب به رنگ‌های سفید، سبز، زرد و قهوه ای وجود دارند. نور خورشید باعث زیبایی و تغییر رنگ این گیاه می‌شود. گل حسن یوسف از جمله گلهای آپارتمانی بسیار خاص و زیبا محسوب می‌گردد که طرفداران زیادی نیز دارد. این گل یکی از گیاهان آپارتمانی است. نام گیاه‌شناسی این گیاه Solenostemon scutellarioides می‌باشد.

دراسنا

دراسنا

دراسنا اصالتا متعلق به جنوب شرقی آفریقاست و گیاهی محبوب در این منطقه به شمار می‌آید. این گیاه از خانواده‌ی مارچوبه (Asparagaceae) است

حدود 120 گونه مختلف از درخت‌ها و درختچه‌های این گیاه زیبا در جهان کشف شده است.

درختچه موز

درختچه موز

تقریبا صدها گونه مختلف از موز و پلانتین در سراسر جهان وجود دارد. با اینکه عموما از این گیاهان میوه‌دار به‌عنوان درخت یاد می‌شود، اما آن‌ها در واقع گیاهان برگ‌ریز بزرگی هستند که ساقه چوبی نداشته و به جای آن، تنه‌ای قائم، استوار و محکم دارند که برگ‌های بزرگ، دراز و سبزرنگ را در خود جای داده است. برگ‌های این گیاهان عموما به رنگ سبز روشن هستند و گل‌های جذاب آن نیز معمولا در بهار پدیدار می‌شوند و بستر را برای رشد میوه‌های کشیده سبز/ زرد فراهم می‌کنند البته گونه‌های آپارتمانی آن توانایی میوه دهی ندارند اما موجب زیبایی بسیار در محیط می‌شوند.

دیفن باخیا

دیفن باخیا

دیفن‌باخیا (نام علمی: Dieffenbachia) نام یک سرده از خانوادهٔ گل‌شیپوریان (آراسه) است. این گیاه بومی آمریکای استوایی است. ساقه‌های سادهٔ آن سرتاسر پوشیده از برگ‌های غلافیِ رنگارنگ و خالدار است.

زامیفولیا

زامیفولیا

زامیفولیا (به انگلیسی: zamiifolia) یا جواهر زنگبار، نوعی از گیاهان گلدار در تیره گل‌شیپوریان و شامل تک‌گونه Zamioculcas zamiifolia است. گیاهی چند ساله و گرمسیری و بومی شرق آفریقا، از جنوب کنیا تا شمال شرقی آفریقای جنوبی است.

زیپلین

زیپلین

موسی در گهواره

این گیاه را با نام علمی Tradescantia spathacea و نام های Moses in the bullrushe (موسی در گهواره) و Rhoeo discolor می‌شناسند و از خانواده برگ بیدی و بومی مکزیک می‌باشد. این گیاه زیبا دارای برگهای پهن به طول ۳۰ سانتی متر است، که در حول یک محور رشد می‌کنند رنگ برگهای آن سبز براق با رگه های اغوانی است که جلوه‌ی بسیار زیبایی به آن می‌دهد و رنگ پشت برگها ارغوانی تیره می‌باشد.

زیپلین گونه‌های مختلفی دارد که معمول‌ترین آن‌ها همان گونه سبز و بنفش است. انواع دیگر این گیاه نیز می‌توانند ترکیبی از سبز و صورتی، سبز و کرم، زرد و سبز یا حتی طلایی داشته باشد.

سانسوریا

سانسوریا

شمشیری (نام علمی: Sansevieria) نام یک سرده از خانواده مارچوبه‌سانان است. گیاهی دائمی و همیشه سبز که در فارسی به دراژا (درازا، اشاره به دراز و بلند بودن برگ‌ها) می‌گویند، دارای برگ‌های شمشیر مانند با حاشیهٔ زرد است. نام علمی این گیاه Sansevieria trifasciata است که به زبان مادر شوهر (Mother in Law's Tongue) معروف است.

فیکوس لیراتا

فیکوس لیراتا

انجیر زینتی، برگ ويلونی، انجیر ربابی، فیکوس ربابی

فیکوس لیراتا یا فیکوس برگ ویلونی با نام علمی “FICUS LYRATA” از دیگر گیاهان خانواده موراسه محسوب می شود. نام یک گونه از سرده انجیر است.  این گیاه برگ هایی بشکل پنج ضلعی یا شبیه به یک ویلون دارد و منظره خاص و منحصر به فردی از خود نمایان می کند. انجیر زینتی، برگ ويلونی، انجیر ربابی، فیکوس ربابی از نام های دیگر آن می باشد.

این گیاه بومی مناطق غرب آفریقاست. این گیاه در مناطق بومی خود میوه هم می‌دهد. هر چند گیاهان سبز به دلایل مختلف از جمله چشم نواز کردن محیط، میهمان فضاهای داخلی می شوند؛ در محل اصلی خود درخت بزرگی است ولی در آپارتمان ارتفاع آن تا ۲ متر یا بیشتر می‌رسد.

گندمی

گندمی

گندمی (Chlorophytum comosum) جزء گیاهان پایا می‌باشد. این گیاه بومی مناطق استوایی و جنوب آفریقا است ولی امروزه در سراسر جهان پرورش پیدا می‌کند. به این گیاه سجافی، سبزگیا و کلروفیتوم نیز گفته می‌شود. سجافی ، دارای اندام زیرزمینی گوشتی، ریشه هایی دوکی شکل و سفید رنگ میباشد. برگهای سجافی معمولا به رنگ سبز ساده یا سبز با خطوطی کرم رنگ هستند که به گیاه، حالت ابلق میدهند. طول برگهای گل گندمی ، معمولا ۳۰ سانتیمتر بوده و نواری شکل و آویزان هستند که جنبه زینتی به گیاه داده است.

نخل شامادورا

نخل شامادورا

شامادورا (که با نام انگلیسی Parlour Palm و نام علمی Chamaedorea elegans شناخته می‌شود)، گیاهی زیبا و دوست داشتنی، از خانواده‌ی Arecaceae بوده و خاستگاه اصلی آن، جنوب کشور مکزیک و گواتمالا است. نخل شامادورا دارای ظاهری ظریف، باریک و کوچک است که برگ های سبز تیره و ساقه هایی روشن دارد و رشد آن کم است.

شامادورا، بومی مناطق گرمسیر قاره آمریکا است و دارای بیش از ۱۰۰ گونه می‌باشد.

نخل ماداگاسکار

نخل ماداگاسکار

گل نخل ماداگاسکار (Pachypodium یا madagascar palm) از لحاظ خصوصیتی بیشتر شبیه کاکتوس و ساکولنت است تا نخل، در واقع این گیاه نخل نیست و تنها به دلیل شباهتش به نخل به این اسم نامگذاری شده است، نخل ماداگاسکار از خانواده گیاهان Apocynaceae است. منشا گل نخل ماداگاسکار جزایر ماداگاسکار در جنوب قاره آفریقا می باشد، بر روی قسمت های بالایی گیاه برگ هایی است بصورت افقی و همین برگ ها باعث شباهتش به نخل ها می شود، برگ ها به رنگ سبز بوده و کشیده و باریک هستند.

کاکتوس

کاکتوس

کاکتوس گیاهی است از تیره کاکتوسان (Cactaceae)، تیره‌ای از میخک‌سانان که خاردار و گوشتی هستند. کاکتوس‌ها از رده دولپه‌ای‌های جداگلبرگ هستند و از گیاهان گوشتی و بسیار مقاوم به کم‌آبی و خشکی به‌شمار می‌آیند.

DNN